Օսկար-2020-ի դափնեկիրները

Փետրվարի 10-ին Լոս Անջելեսում կայացավ Օսկարի 92-րդ մրցանակաբաշխությունը: Ձեզ ենք ներկայացնում բոլոր նոմինանտներին և հաղթողներին

Լավագույն ֆիլմ – «Паразиты»

Այլ նոմինանտներ

  • «Форд против Феррари»;
  • «Ирландец»;
  • «Кролик Джоджо»;
  • «Джокер»;
  • «Маленькие женщины»;
  • «Брачная история»;
  • «1917»;
  • «Однажды в… Голливуде».

Լավագույն դերասանուհի — Ռենե Զելվեգեր («Джуди»)

Այլ նոմինանտներ

  • Սինտիա Էրիվո («Гарриет»);
  • Սքարլեթ Յոհանսոն («Брачная история»);
  • Սւրշա Ռոնան («Маленькие женщины»);
  • Շարլիզ Թերոն («Скандал»).

Լավագույն դերասան — Հոակին Ֆենիքս («Джокер»)

Այլ նոմինանտներ

  • Անտոնիո Բանդերաս («Боль и слава»);
  • Լեոնարդո դի Կապրիո («Однажды в… Голливуде»);
  • Ադամ Դրայվեր («Брачная история»);
  • Ջոնաթան Փրայս («Два папы»).

Լավագույն ռեժիսոր — Պոն Ջուն Հո («Паразиты»)

Այլ նոմինանտներ

  • Մարտին Սկորսեզե(«Ирландец»);
  • Թոդդ Ֆիլիփս («Джокер»);
  • Սեմ Մենդես («1917»);
  • Քվենտիին Տարանտինո («Однажды в…Голливуде»)

Լավագույն երգ — «Рокетмен» — «(I’m Gonna) Love Me Again»

Այլ նոմինանտներ

  • «История игрушек 4» — «I Can’t Let You Throw Yourself Away»;
  • «Гарриет» — «Stand Up»;
  • «Холодное сердце 2» — «Into The Unknown»;
  • «Прорыв» — «I’m Standing With You».

Լավագույն սաունդտռեկ — «Джокер»

  • «Маленькие женщины»;
  • «Брачная история»;
  • «1917»;
  • «Звёздные войны: Скайуокер. Восход».

Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ — «Паразиты»

Այլ նոմինանտներ

  • «Тело Христово»;
  • «Земля мёда»;
  • «Отверженные»;
  • «Боль и слава».

Լավագույն գրիմ — «Скандал»

Այլ նոմինանտներ

  • «Джокер»;
  • «Джуди»;
  • «Малефисента: Владычица тьмы»;
  • «1917».

Լավագույն վիզուալ էֆֆեկտներ — «1917»

Այլ նոմինանտներ

  • «Мстители: Финал»;
  • «Ирландец»;
  • «Король Лев»;
  • «Звёздные войны. Скайуокер. Восход».

Լավագույն մոնտաժ — «Форд против Феррари»

Այլ նոմինանտներ

  • «Ирландец»;
  • «Кролик Джоджо»;
  • «Джокер»;
  • «Паразиты».

Լավագույն օպերատորական աշխատանք— «1917» (Ռոջեր Դիկինս)

  • «Ирландец» (Ռոդրիգո Պրիետո);
  • «Джокер» (Լոուրենս Շեր);
  • «Маяк» (Ջարին Բլաշկե);
  • «Однажды… в Голливуде» (Ռոբերտ Ռիչարդսոն).

Լավագույն դոկումենտալ ֆիլմ — «Американская фабрика»

Այլ նոմինանտներ

  • «Пещера»;
  • «На краю демократии»;
  • «Для Самы»;
  • «Страна мёда».

Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ — «Окно напротив»

Այլ նոմինանտներ

  • «Братство»;
  • «Футбольный клуб Нефты»;
  • «Сария»;
  • «Сестра».

Լավագույն ադապտացված սցենար — «Кролик Джоджо» (Տայկա Վայտիտի)

Այլ նոմինանտներ

  • «Ирландец» (Սթիվեն Զելլիան);
  • «Джокер» (Թոդդ Ֆիլիփս);
  • «Маленькие женщины» (Գրետա Հերվիգ);
  • «Два Папы» (Էնթոնի Մաքքարթեն).

Լավագույն օրիգինալ սցենար — «Паразиты» (Պոն Ջուն Հո)

Այլ նոմինանտներ

  • «Брачная история» (Նոա Բաումբակ);
  • «Достать ножи» (Ռայան Ջոնսոն);
  • «1917» (СՍեմ Մենդես);
  • «Однажды… в Голливуде» (Քվենտին Տարանտինո)

Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ — «История игрушек 4»

  • «Как приручить дракона 3»;
  • «Я потерял своё тело»;
  • «Клаус»;
  • «Потерянное звено».

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասան — Բրեդ Պիտտ («Однажды в… Голливуде»)

Այլ նոմինանտներ

  • Թոմ Հենքս(«Прекрасный день по соседству»);
  • Էնթոնի Հոփքինս («Два Папы»);
  • Ալ Պաչինո («Ирландец»);
  • Ջո Պեշի(«Ирландец»).

Երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի — Լորա Դերն («Брачная история»)

Այլ նոմինանտներ

  • Կետի Բեյթս («Дело Ричарда Джуэлла»);
  • Սքարլեթ Յոհանսոն («Кролик Джоджо»);
  • Ֆլորենս Պյու («Маленькие женщины»);
  • Մարգո Ռոբբի («Скандал»).